Genel

Bir Pazarlama-Satış Aracı: ‘‘Teşhir Standları’’

By 31 Ekim 2018 No Comments

Yüzlerce rakibin aynı alanda faaliyet gösterdiği ve aynı müşterilerin ilgisini çekmeye çalıştığı günümüz piyasa koşullarında rekabet, en üst düzeye ulaşmıştır. Dolayısıyla markalar varlıklarını sürdürebilmek ve müşterileriyle aralarındaki bağı sürekli hale getirebilmek için ürünlerini; geliştirmekte, yenilemekte ve çeşitlendirmektedirler. Pazarlama faaliyetlerinin en önemli aşamalarından biri olan ürünün sahnelenmesi ise markalar için satışını gerçekleştirdikleri ürün kadar önemli bir hale gelmiştir.

orta alan teşhir standı

Ürünleri kolay ve etkili bir şekilde sergilemenin en basit yolu ise ürünün kimyasına en uygun teşhir standının seçilmesidir. Teşhir standları, ürünlerin kategorize edilerek; düzenli ve daha etkili bir şekilde müşteriye sunulmasını sağlayan oldukça işlevsel ekipmanlardır. Ürünlerin kimyasına uygun olarak farklı malzeme ve tasarımlarda üretilebilen teşhir standları, ürünü sadece sergilendiği alanda değil müşterilerin kafasında da konumlandırmakta, dolayısıyla ürüne olan talep ve ilgiyi de arttırmaktadır. Ürünün albenisini arttıran teşhir standları, müşterinin ürüne konforlu bir şekilde ulaşarak, zamandan tasarruf etmesini de sağlamaktadır. Teşhir standları, ürünlerin ve satış noktasının temiz ve düzenli görünmesini sağlar ve tüketicinin satın alma kararını olumlu şekilde etkiler. Doğru seçilmiş bir teşhir standı, rakiplere karşı avantaj elde edilmesini, kar oranının arttırılmasını ve marka imajının tutarlılığını da sağlamaktadır.

Optimum miktarda ürünün, sınırlı mağaza alanı içinde, müşterilerin kolayca görebileceği şekilde yerleştirilmesini sağlayan teşhir standları, marka imajını destekleyecek ve güçlendirecek nitelikte olmalıdır. Dolayısıyla ürün karmasına uygun teşhir standının seçilmesi oldukça önemlidir. Örneğin çevreci felsefesi olan bir marka, çevreye zarar vermeyen, geri dönüşümlü malzemeden üretilmiş teşhir standlarını tercih etmelidir.

Bize Ulaşın

Reyon giydirme, metal stand, teşhir standı, ahşap stand, raf sistemleri, ahşap teşhir standı, açık hava reklamcılığı ve özel tasarım ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizle irtibat kurarak edinebilirsiniz. İletişim sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bize 0212 485 05 35 nolu sabit hattımızdan veya 0532 139 90 63 nolu GSM hattımızdan ve wcm@wcmgroup.com.tr e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply