Genel

ÇELİK RAF

By 21 Ağustos 2019 No Comments

Çelik raf rulo veya paket şeklindeki saçların farklı boyutlarda  kesilerek, kesilen saçların delik delme ve büküm işlemlerinin ardından oluşan bir raf türüdür. Tercih edilme nedeni ise uzun yıllar kullanılabilir olması ve ağır yük taşıtılmasına olanak sağlamasıdır. Taşınacak yükün ağırlığına ve özelliklerine bağlı olarak farklı boyutlar da ve özelliklerde raf sistemleri bulunmaktadır. Çelik rafın kullanılabilmesi için aynı özelliklere sahip olan profil ayaklarının olması gerekmektedir.

çelik raf

 

Çelik raflar bu profiller üzerinde bulunan deliklere civata somun ile bağlanarak modüller oluşturulur. Çelik rafların derinliği, boyutları  ve saç kalınlıklarına bağlı olarak yük taşıma kapasitesi değişmektedir. Boyama işlemine  gelmeden önce  Raf ve Çelik Profiller mutlak suretle yağ alma ve pasivasyon işlemlerinden geçmelidir. Bu işlem  yapılmadan boyama işlemi’nin yapılması sonucunda, kısa süre sonra çelik raf ve çelik profillerde paslanma ve çürümeler olacaktır. Zamanla kullanılamaz hale gelecektir.  Boyaması yapılmış olan rafların genel de rengi gridir. Firma isteğine bağlı olarak farklı renklerde de boyama işlemi yapılmaktadır.  wcmfactory.com.tr  sitesine girerek bizi ziyaret edebilirsiniz istediğiniz raf sistemi hakkın da bilgi alabilir daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız telefo numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çelik Raf ‘ın  Genel özellikleri ;

ekonomik ve dayanıklıdır,

Arşiv Rafı olarak da bilinir  ve  çelik rafların taşıyacağı ağırlıkla doğru orantılı olarak tabla ve profil kalınlıkları değişir,

ayak bölümün de zemine zarar vermemesi için plastik taban bulunmaktadır,

başka bir yere taşınma olasılığın da sökme ve tekrar dan takma olasılığı gayet kolaydır, uzun yıllar kullanılabilir.

Çelik Raf Kullanım Alanları;

Depo alanları, mağaza, market,evler de fabrikalar da ve endüstriyel alan da kullanıma uygundur. Arşivler de evrakarın saklanmasına, mağazalar da kıyafetlerin ,ayakkabıların kırtasiye de kırtasiye malzemeleri’nin istiflenmesine kadar kullanımı yaygındır.  Paslanmazlık ve uzun ömürlü olması tercih edilme’nin sebebidir. Ayrıca ağırlık taşıma kapasitesi yüksek olduğundan dolayı depolama alanın da istifleme kolayca yapılır.  Alan tasarrufu sağlanır ve karmaşıklığı ortadan kaldırır. Elverişli olup ergonomik yapıya sahiptir  ve her alan da rahatlıkla kullanılabilir. wcmfactory.com.tr  bizi ziyaret ederek raf sistemlerimiz hakkın da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Reyon giydirme, metal stand, teşhir standı, ahşap stand, raf sistemleri, ahşap teşhir standı, açık hava reklamcılığı ve özel tasarım ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizle irtibat kurarak edinebilirsiniz. İletişim sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bize 0212 485 05 35 nolu sabit hattımızdan veya 0532 139 90 63 nolu GSM hattımızdan ve wcm@wcmgroup.com.tr e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply